Sdělil to dnes mluvčí TPCA Tomáš Paroubek. "Toyota plánuje pokračovat ve výrobě a udržet pracovní místa v kolínské továrně," uvedl mluvčí. Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) je nyní společným závodem Toyoty a francouzské skupiny PSA.

Výroba v kolínské automobilce TPCA.
Jaký je osud kolínské automobilky? Nemaloval bych čerta na zeď, říká starosta

Nedávno se ve francouzském tisku objevily informace o tom, že PSA a Toyota ukončí spolupráci ve výrobě malých vozů v jejich společném kolínském závodě. Ani jedna strana však spekulace nepotvrdila. 

Dohoda obsahuje klauzuli

Mluvčí PSA tehdy jen uvedl, že původní dohoda o společném podniku v Kolíně podepsaná v lednu 2002 zahrnuje klauzuli, která umožňuje každému z partnerů přehodnotit své postavení v daném okamžiku.

Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile.
Toyota posílí výrobní kapacity v Evropě. Brexit by mohl komplikovat vývoz

O klauzuli nyní hovořil i Paroubek. Ten uvedl, že se kolínská TPCA po převzetí Toyotou stane součástí Toyota Motor Europe (TME) a připojí se k dalším sedmi závodům, které firma provozuje v Evropě. PSA a Toyota se podle mluvčího rovněž dohodly, že PSA od konce roku 2019 rozšíří vozový park, který dodává Toyota na evropské trhy, o nový C-Van. PSA ho bude vyrábět ve Španělsku.

Kolínský výrobní závod produkuje malé vozy značek Peugeot, Citroën a Toyota. Kapacita závodu je 330 tisíc vozů ročně, což je strop, kterého automobilka dosáhla v roce 2009. Ve společnosti pracuje zhruba 2700 lidí a firma je jedním z největších exportérů v České republice a zároveň největším zaměstnavatelem v kolínském regionu.

Úřad práce v Českých Budějovicích.
V Česku je nejnižší nezaměstnanost z celé EU. Předběhla také Německo