Po několika soudních jednáních týkajících se 1000 metrů čtverečných plochy, které vlastní soudce Vrchního soudu v Praze František Kučera, odvolací Krajský soud v Hradci Králové ve čtvrtek potvrdil zamítnutí žaloby manželů Kučerových, kteří se domáhali zajištění přístupu na své pozemky u obce Hořenice v blízkosti budoucího kruhového objezdu na začátku obchvatu Jaroměře.

Padla tak zásadní překážka k zahájení výstavby obchvatu, aby mohl být v provozu již za dva roky.

Komín bývalé výtopny Brandl šel k zemi.
OBRAZEM: Ikona Jablonce šla k zemi. Odstřelu komína přihlížely stovky lidí

Žalovanými byly ŘSD a ministerstvo dopravy, za něž musejí žalobci zaplatit náklady na odvolací řízení. Rozsudek je pravomocný a soudním rozhodnutím tak státu odpadla jedna z překážek v pokračování stavby obchvatu.

„Jsem neskutečně šťastný, že to takhle dopadlo,“ komentoval včera rozhodnutí soudu jaroměřský starosta Josef Horáček. „Tímto obchvat dostává reálnou šanci, že by mohl být do konce roku 2023 hotov,“ věří ve zdárnou realizaci dopravní stavby, která by měla být hotova za dva roky a pro Jaroměř je klíčová.

„To co se u nás na hlavním tahu děje je šílené. Obchvat je pro město jedinou šancí, jak dopravu ve městě vrátit do přijatelných mezí,“ dodal starosta.

Vizualizace obchvatu:

Zdroj: Youtube

Začátek stavby obchvatu u autostrády z Hradce Králové do Jaroměře je naplánován na 17. prosince letošního roku. S nejvýhodnější nabídkou přišlo sdružení firem Metrostav Infrastructure a Metrostav DS. Jeho cena činí 687,8 milionu korun, což je zhruba 80 procent předpokládané ceny.

Důvodem soudního sporu byla obavy manželů Kučerových, že by se po výstavbě kruhové křižovatky nedostaly se ke svým pozemkům po původní přístupové cestě. 

Kolony na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Ilustrační foto.
Opravy finišují. Na dálnici u Humpolce se opět bude jezdit bez omezení

Obchvat JaroměřeObchvat JaroměřeZdroj: ŘSD

Usilovali proto o zákaz stavebních prací a terénních úprav souvisejících se stavbou části obchvatu do doby, než ŘSD zajistí k pozemkům sjezd. Obě žalované instituce navrhly soudu žalobu zamítnout, protože podle nich kvalita práva cesty je zachována v běžné obecné rovině. A soud jim dal za pravdu.

„Žádné narušení pokojného stavu nebylo zaznamenáno. Je tu zjevná účelovost jednání žalobců. Služebnost cesty nedává smysl, vede odnikud nikam,“ uvedl předseda senátu krajského soudu Pavel Moravec.

Státem nabízenou cenu neakceptoval

K soudním tahanicím přitom nemuselo vůbec dojít, protože vlastník pozemku měl zájem ho prodat. Ale státem nabízenou cenu neakceptoval.

„Pozemek státu nabízím už od roku 2009. Jsem loajální občan tohoto státu a opravdu nic neblokuji. Ale prodává-li někdo pozemek státu pro stavbu silnice, měl by za něj dostat cenu odpovídající stavebnímu pozemku,“ nechal se František Kučera slyšet na jaře před jaroměřskými zastupiteli, a dodal, že ŘSD dlouhá léta nedodalo znalecký posudek, který by přesně definoval cenu pozemku.

Čerpací stanice Benzina v Praze
Čerpací stanice Benzina čeká změna. Postupně se přejmenují na Orlen

„Nakonec jsem dodal svůj posudek, který zpracoval znalec. U mého dodaného posudku se ukázalo, že cena mého pozemku není ani 30 ani 120 tisíc korun, které mi postupem doby ŘSD nabízelo, ale 500 tisíc korun,“ argumentoval tehdy soudce Vrchního soudu v Praze František Kučera, který vede se státem více sporů o pozemky kolem dálnice D11 u Jaroměře.

Nový obchvat Jaroměře by se měl u obce Hořenice napojovat na budovanou dálnici D11 a na nynější komunikaci. Obchvat bude přeložkou silnice I/33, od Hořenic povede severně od Jaroměře a u Velkého Třebešova se napojí na obchvat České Skalice.