"Velké problémy mají samozřejmě závody, které jsou technologicky specializovány na výrobu gastro balení. Tam může dojít k propadu až 80 procent odbytu, u ostatních se podle velikosti a zaměření jedná o 30 až 50 procent," řekla Večeřová.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula.
Roman Prymula: Nakažení budou přibývat ještě nejméně dva týdny

Problémy mělo mnoho firem podle ní už před zavřením gastronomických provozů, kdy odběratelé odmítli kvůli budoucímu zavření provozu převzít objednávky. "Navíc je období 4. čtvrtletí v řadě sektorů potravinářského průmyslu odbytově nejvyšší - asi 40 procent ročního objemu - tedy mnohonásobně vyšší než na jaře, kdy již bylo v ČR kvůli pandemii hospodářství významně omezeno," vysvětlila.

Podle ní zemědělci a potravináři musí neustále pracovat a zásobovat obchody, nemohou si dovolit provozy uzavřít. "I zde tedy vznikl problém s uzavřením 1. stupně základních škol, kdy řada pracovnic musela zůstat doma na ošetřovném a chybí ve výrobě. A pokud jde o pozice operátorů linek, ty jsou vysoce specializované a nelze je jednoduše nahradit," uzavřela.

Rochlov, Potraviny u zámku Rochlov
Vesnických prodejen ubývá. Obce se ale nevzdávají

Kvůli nepříznivému vývoji koronavirové epidemie platí od středy v celém Česku zpřísněná protiepidemická opatření. Všechny školy od základních po vysoké přešly na distanční výuku kromě tříd pro děti se speciálními potřebami. Uzavřeny jsou restaurace, bary, kluby, zakázány jsou kulturní i sportovní akce. Shromažďovat se lidé mohou maximálně po šesti.