Online reportáž

Omezuje také počet kusů jednoho druhu zboží na jednu objednávku. Konkurenční firmy Rohlík.cz a Tesco podobná opatření podle informací ČTK nechystají. Své služby a produkty ale dočasně nepropagují V tuzemsku bylo na koronavirus testováno 154 lidí, u nikoho se nákaza nepotvrdila.

close Co je koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in

Košík.cz chce podle jeho ředitele Tomáše Jeřábka zabránit pouze extrémním nákupům, které měly v posledních dvou dnech až půl tuny. Lidé za ně utráceli mezi 5000 a 8000 korunami.

"Není možné, aby několik jedinců znemožnilo nakoupit všem, kteří to potřebují," uvedl. E-shop dále do odvolání nepropaguje akční zboží, které bylo rychle rozebráno. Zvýšil také minimální limit objednávky. Podle Jeřábka vzrostl zájem kromě luštěnin, konzerv, mléka či balených vod také o alkohol.

Prodejce Rohlík.cz žádná výjimečná opatření v omezování objednávek nezavádí, uvedla mluvčí e-shopu Zdeňka Svoboda Kuhnová.

Zároveň ale potvrdila neutuchající zájem o nákup potravin. Na svých stránkách prodejce informuje, že postupně uvolňuje doručovací termíny primárně pro prémiové zákazníky.

"Běžný zákazník si může objednat už na zítra. Šance je samozřejmě i během dne při sledování webu, volné sloty se průběžně otevírají," dodala Svoboda Kuhnová. Lidé si mohou v den objednávky nákup osobně vyzvednout ve skladu e-shopu v Praze 6.

Možnost objednávky a rozvozu potravin nabízí také Tesco v rámci své služby online nákupy. Podle informací ČTK má rozvozy až do neděle zcela zadané.

Zavedení hmotnostního i položkového limitu nepřekvapilo prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzu. "Omezení vyplývá z podstaty internetových obchodů s potravinami, které mají jen malé vlastní sklady a spoléhají na průběžné dodávky," uvedl na dotaz ČTK.

Omezení prodeje potravin

V případě mimořádných opatření kvůli koronaviru by Praha podle serveru Aktuálně.cz zvažovala omezení prodeje potravin.

Prodejci mají podle svých vyjádření dostatečné zásoby trvanlivých potravin. Obchodní řetězce naplnily své sklady na maximum a díky dobrým vztahům s dodavateli, jsou schopni zásoby velmi rychle doplňovat, uvedl Prouza.

Novým typem koronaviru se v celém světě nakazilo přes 83 tisíc lidí, nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, podlehlo 2858 pacientů. Drtivá většina případů se týká pevninské Číny. Z Evropy je nejvíce zasažena Itálie, která hlásí přes 600 nakažených a 17 mrtvých.

close Koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in