Dolar se brzy ráno prodával za 20,51 Kč/USD, uvedl analytik Raiffeisenbank Aleš Michl s připomínkou, že ještě v roce 2000 stála americká měna přes 40 korun. "Potvrzuje se prognóza, že letos bude stát dolar dvacetikorunu. Koncem roku čekáme mírné oslabení na 20,80 Kč/USD," podotkl.

Koruna započala den na silnější straně kurzu 28 Kč/EUR, později oslabila přes tuto hodnotu, popsal vývoj kurzu dealer J&T Banky Lukáš Růžička. Obchodování bylo podle něj po celý týden soustředěno na úzké pásmo, trh postrádal nové výraznější informace. Příští týden ve čtvrtek zasedá ČNB, která bude hlasovat o nastavení úrokových sazeb. Vedle tohoto faktoru působí na tuzemský trh stále nejsilněji vliv ostatních středoevropských měn, dodal.

Analytička Next Finance Markéta Šichtařová míní, že se kurz bude nadále pohybovat kolem úrovně 28 korun za euro a vykazovat jen velmi mírné tendence k posílení - tedy maximálně v řádu haléřů během jednoho týdne. "Ale už v horizontu několika týdnů můžeme čekat výraznější posílení směrem k 27,50 Kč/EUR," odhadla.

Euro se ráno skoro dotklo svého maxima k dolaru okolo 1,3660 USD/EUR. "Zde se však objevili výraznější prodejci, krátkodobí spekulanti i "reálné peníze". Ti věří, že silné euro přiměje evropské politiky k slovním intervencím. A nezapomínejme, že se ve Francii koná první kolo prezidentských voleb," upozornil Růžička.