Chyba se zřejmě týká především modelů Galaxy S9 and Galaxy Note 8. Jeden z uživatelů na diskusním portálu Reddit upozornil, že kompletní galerie fotografií z telefonu byla odeslána jeho přítelkyni. V aplikaci pro odesílání zpráv přitom o přenosu nebyl žádný záznam. Chybu tak odhalil až na základě výpisu mobilního operátora.

K jeho zprávě se okamžitě připojili další uživatelé přístrojů jihokorejského výrobce, kteří se setkali se stejnou chybou. Z příspěvků vyšlo najevo, že se chyba pravděpodobně týká aplikace Samsung Messages, která je v telefonech známé značky výchozí aplikací pro odesílání zpráv.

Jiný uživatel na diskusní fóru značky uvedl, že se chyby začaly objevovat ve chvíli, kdy došlo k aktualizaci pro podporu tzv. Rich Communication Services (RCS), tedy sady vylepšených telekomunikačních služeb, která má uživatelům usnadnit a zrychlit odesílání zpráv, videí a dalšího multimediálního obsahu. Protokol RCS by měl v budoucnu nahradit tradiční zprávy SMS.

Tiskový mluvčí Samsungu v emailu pro CNBC sdělil, že si je společnost vědoma nahlášených chyb a její technický tým pracuje na nalezení řešení. „Uživatelé, kteří se s chybou setkají, nechť kontaktují technickou podporu společnosti Samsung,“ dodal mluvčí.