Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) již v červenci hovořil o tom, že chce vypsat výběrové řízení na členy představenstva. Spekulovalo se tedy, že by mohl skončit i Pavel Krtek.

"Cílem je posílit České dráhy a připravit je na otevírání trhu," uvedl dnes ministr ve svém vyjádření. "Souhlasím s názorem dozorčí rady ČD, že představenstvo je třeba doplnit o osoby s novými znalostmi a kompetencemi. Rozhodnutí ponechat ve vedení ČD Ing. Krtka chápu jako potřebu zachovat kontinuitu a stabilitu vedení," dodal.

Na Krtkovo místo nastoupí do čela drah Miroslav Kupec, který má dnes jako člen představenstva na starosti techniku, servis a majetek. V minulosti byl vrchním přednostou Depa kolejových vozidel. Z představenstva modré skupiny byli odvoláni také Martin Bělčík (ekonomika, informatika) a místopředseda Ludvík Urban (regiony, integrace). Oba jsou podle serveru Zdopravy.cz považováni za zástupce ČSSD. Na jejich nástupce by mohlo být vypsáno výběrové řízení.

Řídící výbor Českých drah (ČD) již v červenci schválil nové nominace do dozorčí rady. Z devíti členů dozorčí rady došlo k výměně pěti. Skončil mimo jiné předseda rady Milan Feranec (ANO), který je zároveň poslancem a Ťokovým náměstkem. Novým předsedou se stal bývalý ministr dopravy Petr Moos.