Nejčastěji prohlížené byly inzeráty s nabídkou rodinných domů ve velkých městech a jejich okolí. V této skupině inzerátů je zajímavé především umístění Říčan na osmém místě mezi prvními deseti nejžádanějšími lokalitami.

Je logické, že na prvním místě tohoto žebříčku je Praha následovaná dalšími velkými českými městy Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec a další. Detailnější pohled na první dvě města s nejvyhledávanějšími inzeráty rodinných domů informuje o tom, že ne všechny jejich části, jsou vyhledávány rovnocenně.

V Praze je největší zájem o rodinný dům ve Strašnicích, dále v Radotíně a v Dejvicích. V Brně pak čtvrť Slatina a Líšeň.

Nejčastěji zadávaná maximální cena při hledání rodinných domů v Praze i v Brně je stejná do tří milionů korun. Ovšem na rozdíl od Brna, kde je tato výše maximální ceny s velkým náskokem nejčastější, není při hledání rodinného domu v Praze příliš velký rozdíl mezi první (do tří milionů) a druhou (do pěti milionů) nejčastěji zadávanou cenou.

Pokud se týká prodeje bytů, byly ve sledovaném období nejčastěji zobrazovány inzeráty s byty také ve velkých městech. V hlavním městě vedla Praha 4 a Praha 9, v Brně, které je v této kategorii na druhém místě, pak městská část Bystrc a Veveří.

Za celou Českou republiku byl z pohledu dispozice bytu a počtu zobrazení nejvíce preferovaný byt 3 + 1. V Praze pak 2 + kk a v Brně 3 + 1.

Cena

Při vyhledávání bytu v Praze zadávali uživatelé nejčastěji maximální cenu v rozmezí 2 až 2,5 milionu korun, v Brně jeden až 1,5 milionu.

Pokud někdo hledá pronájem, pak největší zájem je o byty 2 + 1 a 2 + kk. U větších bytů lidi jdou raději do vlastního a do hypotéky, než by platili vysoký nájem. Nejvíce se hledají nájemní byty v Praze. Teprve s velkým odstupem následuje Brno a další velká města.

Pořadí hledaných lokalit pro dům

1. Strašnice
2. Radotín
3. Dejvice
4. Horní Počernice
5. Jinonice
6. Smíchov
7. Uhříněves
8. Suchdol
9. Újezd nad Lesy
10. Kyje

Poznámka: Nejčastěji poptávané lokality pro nákup rodinného domu v Praze a v okolí