Inspekce pravidelně už 14 let kontroluje potraviny označené národní značkou kvality KLASA. "Loni jsme odebrali celkem 200 šarží takto označených potravin. Nevyhovující parametr jsme zjistili u čtyř," uvedl Kopřiva. Přehled všech hodnocených šarží je k dispozici na webu Potraviny na pranýři v sekci tematických kontrol.

Čtěte také: Na trh se dostalo polské kuřecí maso se salmonelou

Inspektoři také hodnotili 76 šarží potravin oceněných značkou Regionální potravina. "Jediná byla vyhodnocena jako nevyhovující. Přehled všech hodnocených šarží je také k dispozici na webu Potraviny na pranýři," doplnil Kopřiva.

Značka KLASA je prestižním oceněním pro nejpoctivější a nejkvalitnější výrobky. Ministerstvo zemědělství ji uděluje od roku 2003. Logo KLASA na obalech výrobků pomáhá zákazníkům v orientaci při nákupu.

Značka Regionální potravina oceňuje nejlepší výrobky z každého kraje. Už sedmým rokem ji také uděluje ministerstvo zemědělství výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Projekt má za cíl podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů.

Čtěte také: Kupujete diskontní potraviny? Očekávejte diskontní zdraví, tvrdí onkolog