Nápad se zrodil v hlavách týmu designérů v červnu minulého roku po úspěšném dokončení zmenšeného modelu stejného vozu. „Designér Aurelien Rouffiange a jeho tým začali diskutovat o tom, co by bylo pro Lego Technic největší výzvou. Shodli se, že nejtěžší zkouškou bude postavit vozidlo s vlastním pohonem v životní velikosti,“ popisuje společnost prvotní impulz na svém webu.

Škoda Vision RS
Škoda naznačuje, jak bude vypadat auto, které přijde po rapidu. Vyroste....

Podle portálu TopGear britské BBC projekt nejprve vyvolal pobavené reakce. „Tyhle projekty vždycky začínají smíchem a pak přijdou problémy,“ popsal projektový manažer Lukáš Horák. Kladenský tým, který se specializuje na vytváření složitých a komplexních modelů pro prodejny Lego a parky Legoland se pustil do práce s patřičným zápalem.

Zdroj: Youtube

„Rychle vytvořili základní tým sestávající z 16 specialistů včetně odborníků na design, mechanické a elektrické díly, a během více než 13 000 pracovních hodin postavili tento vůz kousek po kousku,“ přibližuje společnost proces vývoje.

Testovací pilot

K týmu však později přibyl ještě jeden speciální člen. Oficiální testovací jezdec Bugatti a bývalý vítěz závodu 24 hodin Le Mans Andy Wallace totiž souhlasil, že se ujme první jízdy na trati Ehra Lessien nedaleko německého Wolfsburgu.

Našli jsme nejširší auta na trhu. Do zúžených pruhů na D1 s nimi určitě nesmíte!

Z kostek Lega není vytvořena jen karoserie vozu, ale i palubní deska, tachometr, pohyblivý a plně funkční zadní spoiler, volant nebo sedačky. Z jiného materiálu je pouze ocelová kostra automobilu, bezpečnostní pásy, převodovka a kola, která pochází ze skutečného Bugatti Chiron.

Pohon z Lega

A pohon? I o ten se starají výhradně součástky, které naleznete v běžných stavebnicích Lego Technic! Díky 2034 motorům Lego Power Function dosahuje pohonná jednotka výkonu 5,3 koní a dokáže vyvinout rychlost až 20 kilometrů za hodinu.

Zdroj: Youtube

Na stavbu modelu bylo použito více než milion dílků, 4032 ozubených kol a 2016 klikových hřídelí z řady stavebnic Lego Technic. „Jako fanoušci automobilů jsme nadšení, že jsme byli schopni postavit opravdu funkční Bugatti. Je to jako splněný sen,“ řekl BBC Horák.

Ilustrační foto.
Mladí řidiči bourají dvakrát častěji. Kampaň pojišťoven to chce změnit