K nárůstu počtu cestujících přispěla hlavně větší letadla. Počet startů a přistání se loni zvýšil jen o 0,3 procenta, počet sedadel v letadlech však o 2,1 procenta. Na letišti nyní přistává každý den více než 20 obřích dvouposchoďových letadel Airbus A380.

Nejvíce se zvýšil počet cestujících do rozvíjejících se zemí. Počet cestujících na trasách do Číny vzrostl o 14 procent, do Latinské Ameriky o osm a na Blízký východ o šest procent. Počet cestujících na vnitrostátních linkách nicméně o 15 procent klesl, na linkách do dalších evropských zemí se zvýšil jen o 0,9 procenta.

Londýnská letiště Heathrow a Gatwick spolu soupeří o novo ranvej. Speciální komise loni v létě doporučila, aby nová dráha vznikla na letišti Heathrow. Premiér David Cameron však závěrečné vládní rozhodnutí odložil, padnout má až po letošní volbě londýnského starosty.

Kritici rozšíření letiště Heathrow upozorňují, že bude příliš nákladné - stát má 18 miliard liber (650,8 miliardy Kč) - a že zvýší hlučnost v silně obydlené oblasti.