Nová linka je součástí úprav letového řádu LOT na trase mezi Prahou a Varšavou a Ostravou a Varšavou, dopravce spojil dvě do jedné. Cestující z Prahy do Varšavy a zpět mají vždy mezipřistání v Ostravě. Tím vznikla i nová vnitrostátní linka. Na prvním letu bylo podle odhadu prvních cestujících dvacet až třicet pasažérů. Jeho trasa je zaznamenána na Flightradar24.com.

Letoun Dash 8-Q400:

LOT od začátku uvádí, že jde o spojení na zkoušku a podle zájmu uvidí, zda v něm bude pokračovat. V nabídce jsou zatím lety jen do 10. prosince. Na dnešní linku LOT výjimečně nasadil turbovrtulový letoun Bombardier Dash 8 Q400, jinak podle rezervačního systému bude nasazovat proudový letoun Embraer E170.

Přímé letecké spojení mezi Prahou a Ostravou skončilo v lednu 2019 po 83 letech, kdy spojení ukončily České aerolinie. V Ostravě jde aktuálně společně s linkou do Varšavy o jedinou pravidelnou linku.

Letoun Airbus aerolinek Air France na berlínském letišti Tegel před odletem do Paříže, 8. listopadu 2020
Danke TXL. Z berlínského letiště Tegel naposledy odstartovala pravidelná linka

LOT bude mezi Prahou a Ostravou létat pětkrát týdně: každý den kromě soboty a úterý. Ve středu, v pátek a v neděli odlétá z Prahy v 11 hodin, ve čtvrtek v 18:50, v pondělí v 17:45. Z Ostravy odlétá ve středu, pátek a v neděli v 9:30, ve čtvrtek v 17:20, v pondělí 16:15.