ÚOHS obchod povolil ve zjednodušeném správním řízení spojení soutěžitelů Agrofert, na straně jedné, a společností Bauer Media, Bauer Media Praha a Bauer Media SK na straně druhé. „Šetřením Úřadu bylo zjištěno, že spojení nenaruší hospodářskou soutěž. Rozhodnutí již nabylo právní moci," prohlásil ÚOHS.

Spojení se uskutečňuje zejména v oblasti vydavatelské činnosti a internetového zpravodajství. O obchodu firmy informovaly začátkem října, cenu ale nezvřejnily.

Mafra je součástí obřího koncernu Agrofert, který je zaparkován ve svěřeneckých fondech premiéra Babiše kvůli zákonu o střetu zájmů. Pod Mafru spadají deníky MF Dnes, Lidové noviny, Metro a zpravodajské servery iDnes.cz, Lidovky.cz a rádia Impuls, RockZone a televize Óčko.

Média s nejvyšším ziskem

Vydavatelská skupina Bauer vstoupila na český trh v roce 1991, kdy uvedla lokální edici magazínu pro teenagery Bravo. V současnosti patří na českém trhu k mediálním firmám s nejvyšším ziskem. V loňském roce představoval 152 milionů korun, dalších 1,6 milionu korun přidala Bauer Media Praha.

Bauer Media i Bauer Media Praha se přitom zaměřují především na vydávání magazínů, a to v segmentech časopisů pro ženy a dále společenských, programových, lifestylových, zájmových, motoristických i dětských titulů. Z pohledu počtu čtenářů, které svými tituly osloví, se jedná o druhé nejsilnější vydavatelství na českém časopiseckém trhu.

Podle své výroční správy vydavatelství loni prodalo více než 43 milionů auditovaných titulů, které si četlo 3,4 milionu lidí. Mezi desítky časopisů, které Bauer Media v současnosti vydává, patří Rytmus života, Chvilka pro tebe, Chvilka pro kuchyni, Chvilka pro luštění, Tina či Žena a život.