„Tesla otevře oficiální servisní středisko v Praze koncem února nebo v průběhu března,” řekl deníku E15 šéf české Asociace elektromobility a inovativních technologií Radovan Hasala.

První informace o plánovaném kroku Tesly se objevily již na sklonku loňského roku. Automobilka tehdy zaregistrovala svou českou pobočku a na svých webových stránkách zveřejnila pět volných pozic pro pražské servisní středisko. Hledá mimo jiné manažéra servisu, poradce pro servis a náhradní díly a techniky.

Server fdrive.cz, který se věnuje elektromobilitě, pak napsal, že se servisní středisko bude nacházet u showroomu společnosti Advantage Cars v pražských Vysočanech. S tou však nebude mít Tesla nic společného. Pouze si bude od ní pronajímat prostory.

Na český trh se chystá Model 3 

Nové servisní středisko chce Tesla otevřít v době, kdy se do Evropy chystá její finančně nejdostupnější automobil Model 3, od kterého si slibuje masivnější zájem zákazníků. První čeští zákazníci by si Model 3 mohli pořídit na přelomu března a dubna.

Už nyní je přitom v Česku zaregistrováno přibližně 700 elektromobilů Tesla Model S a nižšího Tesla Model X. Dalších 200 jich podle expertů jezdí na Slovensku.