Službu založenou na technologii augmented reality zatím firma nabízí pro telefony vybavené operačním systémem Android, během několika dní ji spustí také pro přístroje iPhone. Uvedli to zástupci společnosti na tiskové konferenci.

Všechny potřebné informace

Technologie využívá modul GPS a kompas v mobilních telefonech pro určení přesné polohy. Na objektech zaměřených přes hledáček fotoaparátu se na displeji telefonu zobrazí informace z databáze Zlatých stránek, tedy například název, telefonní kontakt nebo otevírací doba.

Služba je pro uživatele mobilů bezplatná. Pouze si musí zdarma stáhnout aplikaci Layar, která umožňuje zobrazování informací do obrázků. Zároveň umožňuje vyhledávat podle kategorií, jako jsou například restaurace, obchodní centra či zdravotní zařízení.

Podpora je zatím malá

Telefony vybavené operačními systémy od firem Google či Apple, které technologii podporují, tvoří méně než pět procent tuzemského trhu. „Vývoj aplikace pro další mobilní platformy již probíhá, v roce 2010 je plánováno zahájení minimálně pěti telefonů s přímou podporou této aplikace,“ uvedl ředitel strategického rozvoje Mediatelu Luboš Čipera.

Technologii augmented reality zavádí mateřská firma Mediatelu European Directories. Pilotně technologii odzkoušela nizozemská pobočka. Na českém trhu nikdo podobnou službu nenabízí.