„Pro letošek odhadujeme Kellnerovo jmění na 15,5 miliardy dolarů, což je zhruba 320 miliard korun,“ uvedl redaktor časopisu Forbes Jaroslav Mašek.

Nejbohatším člověkem na světě je letos šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, disponující majetkem ve výši 112 miliard amerických dolarů.

Bezos tak po čtyřech letech sesadil z trůnu zakladatele amerického softwarového gigantu Microsoft Billa Gatese, který se v aktuálním seznamu nachází na druhém místě.

Množství dolarových miliardářů podle časopisu Forbes v loňském roce stouplo na rekordní počet 2208 lidí ze 72 zemí. Celková hodnota majetku miliardářů se zvýšila o 18 procent, na 9,1 bilionu dolarů.

Poprvé se v žebříčku ocitli podnikatelé z Maďarska a Zimbabwe. Prvně je také v čele podnikatel, jehož majetek překonal hranici 100 miliard amerických dolarů.

Bezosovy tržby se od loňska zvýšily o více než 39 miliard. Rozdíl ve výši majetku mezi prvním a druhým nejbohatším člověkem v žebříčku je letos nejvyšší od roku 2001.

Majoritní vlastník holdingové společnosti PPF Group N.V. Petr Kellner se letos vyšplhal ze 105. na 88. příčku.

Druhým nejbohatším Čechem je premiér v demisi a bývalý majitel skupiny Agrofert Andrej Babiš. S majetkem 4,6 miliardy amerických dolarů skončil na 456. místě.

V anketě bodují ještě další čtyři Češi: Karel Komárek (729. místo), Radovan Vítek (822. místo), Daniel Křetínský (924. místo) a Pavel Tykač (1756. místo).