Wüstenrot si připsal prvenství v kategorii stavební spoření opět po čtyřech letech. Co to pro vás znamená?
Soutěž Zlatá koruna je nejen pro nás, ale pro celý finanční sektor, prestižní záležitostí. Díky hodnocení odborné poroty nabízejí výsledky objektivní obraz českého finančního trhu. Pokud se podívám pouze na kategorii stavební spoření, je úspěch našeho speciálního tarifu pro mladé – Kamarád+, výsledkem neustále snahy o vylepšování našich produktů, aby byly maximálně jednoduché a transparentní pro klienty i prodejce. Celkově páté zlato pro Kamaráda+ není náhoda.

close Zlatá koruna info Zdroj: Zlatá koruna zoom_in Jak jste svou nabídku tedy vylepšili?
První krok přišel již v roce 2017, kdy jsme zvýšili horní věkovou hranici až na 24 let. V loňském roce jsme pak vylepšili úročení. Nyní Kamarád+ nabízí úrokovou sazbu 1,2 % bez jakýchkoliv speciálních podmínek, limitů či poznámek pod čarou. Jeho dlouhodobou výhodou je nulový poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Smlouvu je možné sjednat jak u našich finančních poradců, tak on-line.

Zájem o „dětské“ smlouvy v minulosti zmrazila nutnost souhlasu opatrovnického soudu s ukončením smlouvy. Roste o ně zájem?
Rozhodně. Trend je jasně patrný od roku 2016, kdy přestalo platit problematické ustanovení občanského zákoníku. Například v roce 2017 byla každá čtvrtá uzavřená smlouva „dětská“. Letos už je to ve Wüstenrotu každá třetí. Roste ale zájem nejen o stavebko pro děti, ale celkově o stavební spoření. Například v roce 2018 bylo uzavřeno o 14 % více smluv než v roce 2017. Letos se trh pohybuje zhruba na stejné úrovni jako v loňském roce.

Čím je to způsobeno?
Rozhodně nám nahrává situace na trhu s financováním bydlení. Kvůli regulaci hypoték je potřeba si naspořit minimálně 10 procent z ceny kupované nemovitosti. Ideální variantou, navíc s podporou státu, je právě stavební spoření. Čím dříve si tak klienti začnou spořit, tím budou méně omezováni stávající regulací úvěrů na bydlení. Pokud tedy rodiče sjednají stavebko svým dětem již v útlém věku, vytvoří jim potřebnou finanční rezervu na pořízení prvního bydlení.

close Zlatá koruna - partneři. info Zdroj: Deník zoom_in