“Jsem rád, že se nám společně s Jiřím podařilo vybudovat největší loterijní skupinu v Evropě. Beru to jako příklad skvělé spolupráce dvou českých investorů a úspěšné expanse do zahraničí, protože se podařilo zhodnotit naše investice více než šestinásobně. Těším se v budoucnosti na další společné projekty se skupinou EMMA Capital a Jiřím Šmejcem," uvedl vlastník KKCG Karel Komárek.

Jiří Šmejc považuje spolupráci ve skupině Sazka Group za úspěšnou. "Od okamžiku, kdy jsme se v roce 2013 rozhodli ucházet o privatizaci státního podílu v řeckém OPAPu, jsme společně s partnery z KKCG ušli dlouhou cestu, během níž jsme vytvořili jednu z největších skupin, které v oboru loterií a sázení v Evropě působí. Znamenalo to pro nás výbornou zkušenost, kterou jistě uplatníme i při svých budoucích investičních plánech v oblasti retailu" doplnil Šmejc.

Více než 5,2 miliardy eur

Skupina KKCG v současnosti spravuje několik společností, jejichž celková účetní hodnota přesahuje 5,2 miliardy eur (134 miliard korun). KKCG a jí vlastněné společnosti zaměstnávají více než 4000 lidí a vyvíjejí podnikatelské aktivity v 18 zemích světa. Skupina KKCG drží podíly například ve firmách MND, Sazka Group, Autocont, US Methanol, Fischer Grou, Conectart, DataSpring, SafeDX nebo Springtide Ventures.

EMMA Capital je investiční holding zaměřený na zahraniční trhy. Své aktivity chce směřovat většinou do sféry maloobchodu, přičemž obvyklou strategií společností sdružených v holdingu EMMA je aktivní účast na řízení firem, do nichž EMMA kapitálově vstoupila. Finanční skupina EMMA vznikla v roce 2012 z podnětu svého jediného akcionáře, Jiřího Šmejce. Skupina EMMA je zároveň menšinovým akcionářem Home Credit Group, kde Šmejc působí jako předseda představenstva.

Dokončení transakce je podmíněno souhlasy regulačních a soutěžních orgánů v jednotlivých zemích. Firma Sazka Group byla založena v roce 2016.