Vítězná Praha byla nejlepší hned v několika hodnotících kritérií. Díky široce dostupné lékařské péči se obyvatelé metropole dožívají nejvyššího věku. Pražští maturanti lepších výsledků než studenti z regionů, a pokud se rozhodnou pokračovat ve studiu dále, mají v domovském městě nejširší nabídku vysokých škol. Práce je dostatek a mzdy nejvyšší v zemi.
Ani v metropoli samozřejmě není vše růžové. Zeleně je málo, byty jsou drahé, přemíra aut má za následek vysokou nehodovost.

Druhé místo obsadil Jihočeský kraj, kde jsou lidé vůbec nejspokojenější. Může se také chlubit vysokým počtem lůžek v sociálních zařízeních, nejnižším počtem dopravních nehod či vysokým podílem recyklovaného odpadu. A hlavně – v žádné ze sledovaných kategorií není nejhorší.
Větší počet kritérií
Zlínský kraj, který opanoval žebříček loni, skončil letos čtvrtý. Je to i kvůli tomu, že se mezi hodnotící kritéria po přestávce vynucené pandemií koronaviru vrátila i oblast volnočasových aktivit a turismu. Zlínsko zvítězilo v oblasti Péče o děti a vzdělávání, například díky značnému podílu vysokoškoláků. Jeho slabinou je nízká účast místních na veřejném životě.

Ve srovnávacím projektu Místo pro život hodnotí analytická agentura Datank statistiky získané z nezávislých zdrojů a údaje vycházející z průzkumu mezi obyvateli i podnikateli. Mediálním partnerem projektu je Deník, který na svých stránkách přinese podrobné výsledky. Ty první již ve čtvrtek 23. června.