„Pokud máte otázky a vejdeme se do pěti minut, pak vám odpovím. Absolutně totiž nestíhám,“ začal reakcí do telefonu Stanislav Hodík z moštárny Českého zahradnického svazu Rakovník. Obyvatelé Rakovnicka totiž v posledních dnech i opět díky teplému počasí vyrazili na zahrady sbírat letošní úrodu jablek. S přicházejícím podzim totiž jablka začínají padat a poté nejsou již zcela vhodná k moštování.

„Rozhodně se nedá říci, že by se teplé letní počasí nějak zvláště podepsalo na kvalitě jablek. Ta jsou zcela běžné velikosti, stejně tak je u nich i dobrá šťavnatost,“ řekl Rakovnickému deníku Stanislav Hodík s tím, že průměrně z jednoho kilogramu jablek se udělá zhruba půl litru moštu. „A stejné to bylo i v letech minulých, kdy takové sucho nebylo. Úroda jablek je tak defakto srovnatelná,“ doplnil Stanislav Hodík. V rakovnické moštárně vám mošt vyrobí na počkání, je nutné si raději ale předem zavolat kvůli zvýšenému zájmu. Za jeden litr vyrobeného moštu tu zaplatíte šest korun, členové Českého zahradnického svazu Rakovník pak mají cenu o dvě koruny nižší.

Druhou fungující moštárnou na Rakovnicku je ta ve Mšeci. Zde vám kromě moštu také vypálí pálenku. I tady nyní doslova začaly „moštové“ žně, lidé se sem sjíždějí se svojí úrodou ze širokého okolí. Jiří Hubáček z Pálenice Mšec pak Rakovnickému deníku defakto potvrdil slova o kvalitě letošní jablečné úrody.

„Jablek je letos opravdu hodně, sucho se na nich příliš nepodepsalo. Mají dobrou cukernatost,“ sdělil na dotaz Deníku Jiří Hubáček. Zde vám kilogram jablkem zpracují za pět korun.

Kromě toho ve Mšeci začala už také sezona pálenky. „Nejčastěji si lidé nechávají dělat pálenku z jablek, poté jsou to hrušky a švestky,“ řekl Jiří Hubáček. Na pálení z vlastního kvasu se ale musíte nejprve objednat a dohodnout si termín.

A právě mnozí vyznavači pálenky dávají přednost svému kvasu, jelikož si mohou pohrát se samotným složením. Nicméně základ bývá většinou stejný – jablka, švestky, hrušky.

„Svůj kvas si připravuji už několikátým rokem. Je to sice starost navíc, ale ten výsledek. Letos budu mít asi hodně hruškovice a jablkovice, protože toho je všude moc. Sbírám, kde se dá. Když jedu ze zaměstnání a zastavím někde u silnice a do košíků něco seberu. Sbíral jsem takto třešně, višně. Teď pro změnu jablka a hrušku. Letos je to ale pracnější, přeci jen jsou jablka přeci jen menší,“ řekl Milan Svoboda z Novostrašecka a dodal: „Nechávám si pálit padesátiprocentní. To je léty u mne ověřené a chutná mi to.“

Úrodu jablek, hrušek a podobně podle zahrádkářů také ovlivňuje nejen počasí, ale také věk stromu, jeho celkový stav a i to, jak se o strom majitel stará. „Pokud se stromu nedostává péče, nedostává se nám odměna ve formě plodů. Hodně také záleží, jak strom prořezáváme, odstraňujeme nemocné větve a podobně. To je jeden z nutných základů,“ řekl Deníku zahrádkář Martin Štiler.