Těžké časy začaly pro cestující v Tyrolsku a Vorarlbersku. Na silnici SS 16 se kvůli náročné opravě uzavřel až do 2. října Arlberg tunel. Během uzavírky bude doprava odkloněna přes paralelní průsmyk Arlberg. Mimo dopravní špičku tak dochází ke zdržení v délce 15 až 20 minut. O prázdninách jsou však očekávány dlouhé dopravní zácpy. Ztráta času se může výrazně zvýšit.

Ilustrační foto.
Čeští senioři milují cestování, utratí ale nejméně ze všech

Od pondělí 10. července do neděle 3. září opravují v Rakousku dálnici A23 před Vídní. Opravuje se tam vozovka a dva tunely (Stadlau a Hirschstetten) mezi exity Stadlau a Hirschstetten. V každém směru tam je průjezdný jen jeden jízdní pruh a tamní správce komunikací společnost Asfinag doporučuje řidičům, aby místo objížděli tak, že sjedou z dálnice A5 na rychlostní silnici S1 a dále pak budou pokračovat po dálnici A22, která vede od Znojma.

Před pokutou z Francie Češi neujedou. Je to právě měsíc, co Česká republika a Francie začaly sdílet informace o dopravních přestupcích svých občanů v druhé zemi a do Čech už dorazily první výzvy francouzské policie k zaplacení pokuty českými občany za dopravní přestupek, který spáchali ve Francii. 

Benzin s příměsí nafty našli v pátek inspektoři České obchodní inspekce u vzorku z čerpací stanice v brněnské Kšírově ulici.
Vylepšený benzín nemusí být lepší. Motoristé někdy kupují dražší palivo zbytečně