Zatím nejsilnější mráz byl v noci na pondělí, kdy v některých lokalitách při zemi dosáhl až minus šesti stupňů a trval až deset hodin. "Mohlo dojít k redukci, ale u peckovin stačí, když zbude deset procent květů a úroda může být normální," uvedl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Vývoj počasí až do nynějšího ochlazení byl podle něj příznivý. Zima byla mírná, v sadech nevznikly žádné škody mrazem. Chladný březen a duben vegetaci neurychlily, což je nyní výhoda.

Jarní mrazy dokážou na úrodě ovoce způsobit obrovské škody. Naposledy se tak stalo v květnu 2011, kdy mrazy částečně nebo úplně poničily zhruba 10.500 hektarů sadů, tedy asi 60 procent všech výsadeb v Česku. V době mrazu byly všechny ovocné druhy již odkvetlé, a tedy i velmi citlivé na poškození. Sklizeň ovoce tehdy byla nejnižší za posledních 50 let. Jarní mrazy udeřily i v roce 2012, zasáhly tehdy hlavně Moravu.

Obrana ovocnářů před mrazy je podle Ludvíka omezená. Technická zařízení k ochraně sadů, například protimrazové závlahy, svíce či promíchávání vzduchu pomocí ventilátorů či vrtulníků, jsou velmi nákladná. Jejich účinnost je zároveň omezená, k závlahám je potřeba velký objem vody a zařízení k promíchávání vzduchu jsou účinná jen u mrazů do minus dvou stupňů Celsia. Komerční pojišťovny nabízejí pojištění proti mrazům v omezené míře jen pro jabloně.