Musk nahrál videoklip, který zachycuje kus tunelu včetně pracujících dělníků, na svůj účet na Instagramu ve čtvrtek večer. Během pouhých pěti hodin zaznamenal klip více než milion shlédnutí.

V popisu k příspěvku uvádí, že zkušební tunel pod západním Los Angeles, který na délku měří dvě míle (3,2 kilometrů), je nyní „téměř hotový!“ V příspěvku dále pokračuje: „Až do definitivních schválení regulačními orgány nabídneme za pár měsíců volné jízdy pro veřejnost.“

Muskova vize zahrnuje hustou síť tunelů, které by byli díky svému menšímu průměru až desetkrát levnější, než klasické silnější tunely. Tunely mají být přímo napojeny na stávající silniční infrastrukturu. Automobily se v nich však nebudou pohybovat samostatně, ale na kolejnicových platformách, které mají dosahovat rychlosti až 200 kilometrů za hodinu. 

 

Tunely však nebudou jezdit platformy s automobily. Stejně tak do nich bude možné pustit i plošiny s nákladem nebo speciální minibusy pro cyklisty a cestující, kteří si budou chtít zkrátit cestu přes věčně ucpané město.