Na protějším břehu od Klůčku, v areálu hotelu Port, se poslední srpnovou sobotu koná již druhé vinobraní.

Proudem poteče bílý i růžový burčák a skvělá moravská vína. První letošní hrozny na výrobu premiérového burčáku sklidili a vylisovali vinaři ve Valticích v pondělí 26. srpna. Návštěvníci tak budou moci ochutnat burčák ročník 2013 z odrůdy Irsai Oliver a růžový burčák z odrůdy Modrý Portugal, který ve Valticích vyrobili pouze k příležitosti Vinobraní u Máchova jezera.

Kromě dobrého jídla a pití se návštěvníci mohou těšit na odpoledne plné zábavy pro dospělé i děti. „Na děti čeká velká soutěž a tombola, kromě kejklířů a žonglérů je bude bavit i dětské divadlo Minor z Prahy. Kdo si přinese oblíbeného plyšáka nebo jinou hračku, může ji zapojit do představení, jehož příběh vzniká přímo na jevišti," říká Ilja Šedivý ze společnosti Regata Čechy, které hotel Port patří.

Atmosféru bude zpříjemňovat skupina Vosty Band, kterou bude stylově doplňovat cimbálová kapela Fjertůšek, a to až do večerních hodin.

Po celé odpoledne si návštěvníci budou moci bezplatně užívat okružní plavby lodí Hynek po  jezeře, učit se žonglování či jiné kejklířské praktiky nebo se nechat tetovat hennou. Nebudou chybět mražené ovocné speciality za symbolické ceny. Pokud však děti vyplní jednoduchou anketu, zmrzlinu dostanou zcela zdarma.

Vinobraní u Máchova jezera startuje v sobotu 31. srpna ve 13 hodin.