Britská společnost Shreddies vyvinula spodní prádlo pohlcující pachy ve spolupráci s De Montfortovou univerzitou v Leicesteru. "Vědci potvrdili, že technologie funguje a pachy stoprocentně pohltí. Na zadní straně je vrstva, která obsahuje aktivní uhlí, což jsou mikrokeramické částice. Člověk trpící plynatostí vylučuje zapáchající plyny. Aktivní uhlí zápach zachytí a do okolí propustí jen čistý vzduch," vysvětlil princip Gálik. Zmínil, že podobná technologie se používá například ve filtrech v automobilovém průmyslu či v plynových maskách v armádě.

Prádlo se zatím do Česka dodává pouze v černé barvě. Pokud bude na trhu úspěšné, mají být k dostání i jiné barevné varianty. Jeho složení je obdobné jako u běžného prádla, obsahuje 95 procent bavlny a pět procent elastanu. Účinek deodoračního prádla vydrží 200 praní, nedoporučuje se však užívat aviváž či změkčovadla, protože snižují účinnost. Příznivě na jeho funkci naopak působí praní v jedlé sodě. Cena se pohybuje od 700 korun.

Deodorační spodní prádlo se zatím dostalo na britský trh a do německy mluvících zemí, kde působí společnost s výhradním zastoupením. Česká DeoWear chce v nejbližší době pokrýt také slovenský a polský trh. V budoucnu plánuje vstup i do Francie či Itálie. "Tyto země mají vysoký tržní potenciál," řekl Gálik.