Průmyslové zóny na Chomutovsku nabízejí stovky míst pro dělníky, není ale dost lidí ochotných tam pracovat. Firmy proto slevují ze svých požadavků. I tak se jim nedaří stavy naplnit.

Více než rok se s nedostatkem pracovníků na pozici operátorů do výroby potýká chomutovská pobočka společnosti Eaton Industries. „Momentálně nám chybí na padesát pracovníků. Společnost kvůli tomu obnovila a zvýšila spolupráci s personálními agenturami a zároveň hledá další možnosti, jak získat dočasné pracovníky do výroby," uvedl pro Chomutovský deník jednatel Andrea Bottero s tím, že společnost byla nucena přehodnotit strategii a vydat se cestou vyšší automatizace ve výrobě.

Nouzi o dělníky má také nábytkářská firma Blika, která loni rozjela výrobu v kadaňské průmyslové zóně Královský Vrch. Situaci nakonec částečně vyřešila tím, že si několik desítek pracovníků přivezla ze zahraničí. Konkrétně z jedné ze slovenských průmyslových zón, odkud holandský výrobce přesunul výrobu do Kadaně.

Nedostatek dělníků na severu Čech vedení firmy nemile zaskočil. „Nečekali jsme takovou situaci tak brzo," uvedl ředitel Juraj Belej. „Kvalifikovaných lidí je tady jistě více než v oblasti Trebišova, jen je těžší je získat do nově se rozbíhající společnosti. Hlavně pokud i jiné společnosti bojují s potřebou získání těchto lidí. Celý proces bude o to složitější, dražší a bude trvat déle," vyslovil pochmurnou prognózu.

Na Chomutovsku a v celém regionu dlouhodobě chyběli technici se znalostí cizích jazyků. Problém se ale rozšířil i na další profese.

„Začínáme se potýkat s tím, že nejsou ani montážní dělníci a operátoři výroby. V evidenci je máme, ale nejsou ochotni do té práce jít. Víc jim vyhovuje to, jak je nastavený sociální systém," uvedla ředitelka chomutovského úřadu práce Dagmar Vlčková. Tento stav podle jejího odhadu trvá rok.

Velcí zaměstnavatelé na něj zareagovali snížením svých požadavků. „Už například netrvají na tom, že je potřeba mít vyučení, stačí základní vzdělání," potvrdila Vlčková. Příliš to však nezabírá.

Roli v této problematice může hrát nejen štědře nastavený sociální systém, ale také lepší nabídky práce z Německa. I tam pociťují nedostatek dělníků, a tak je personální agentury nabírají i v našem regionu. „Pendleři" tam za stejnou práci získají více peněz. „Máte možnost pružné volby několika pracovních úvazků za 300 eur a za 600 eur je poloviční úvazek, což je 86 hodin práce za měsíc. K tomu jsou navíc přídavky na děti," chválí si třicetiletá Hana K. z Chomutova, která dojíždí se skupinkou dalších pracantů do jedné z výrobních společností u Chemnitzu. Jde o práci u pasu, přesto si mladá žena, která má maturitu, a mohla by volit jiné místo, nestěžuje. Kvůli péči o děti zvolila zkrácený pracovní úvazek a přesto vydělá více, než kolik by měla na Chomutovsku za plný. „Práce je lehká, snadné je i zaučení. Nemáte žádnou zodpovědnost a přesto slušný výdělek. Ani po roce mě nenapadají nevýhody," zamýšlí se Chomutovanka.

O lidech, kteří dávají přednost práci za hranicemi, chomutovský úřad práce ví. „Spousta jich tam jezdí a vyplácí se jim to," přisvědčila ředitelka Dagmar Vlčková.

Na čtyři sta míst pro dělníkyÚřad práce v Chomutově evidoval ke konci září 778 volných pracovních míst. Zhruba z poloviny jde o místa výrobních operátorů a manipulačních dělníků ve výrobě.