„Denně aktuálně sklidíme na pět tisíc kilogramů rajčat a okurek,“ říká Jan Fučík, vedoucí provozu Farmy Bezdínek, kde pěstují především nejchutnější odrůdy cherry rajčat a dále novinku na českém trhu snack okurky, které jsou ideální jako rychlá a křupavá svačinka.

Na kvalitu produkce farmy denně dohlíží zkušený tým agronomů. Péči o rostliny se aktuálně věnuje na 120 zaměstnanců, zejména žen z blízkého okolí. Zelenina se podle Jana Fučíka dostane na pulty obchodů v optimálním případě hned následující den po sběru. Předpokládaný roční objem sklizně je až tři tisíce tun. Dodávky na trh budou celoroční. Na podzim plánují otevřít na farmě firemní prodejnu a také ukázkový skleník s návštěvnickým centrem pro veřejnost.

Skleníkový areál vyrostl na pomezí katastru Dolní Lutyně a Dětmarovic v loňském roce. Právě z nedaleké dětmarovické elektrárny se skleníky vytápí novým horkovodem. „Využijeme teplo, které by jinak bez užitku skončilo v chladících věžích elektrárny. Tedy tu energii, kterou dnes elektrárna vyrábí. Nestavíme žádný nový zdroj,“ říká Jiří Stodůlka, ředitel divize Agro ze skupiny NWT, která je autorem technologie skleníkového komplexu.