Jako poslední do kvarteta v okrese Hodonín přibyl už 
z jara dolnobojanovic­ký Mazák. „Už před třemi roky jsem doma vařil pivo a postupným vývojem jsem pivovar letos koncem února oficiálně otevřel. První várku jsme uvařili třetího března a vypila se na to šup,” zavzpomínal dolnobojanovický pivovarník Jiří Michalovič.

V současnosti se v Dolních Bojanovicích vaří desítka, ležák a pšeničné pivo. „Navíc jsem teď dělal pšeničné s koriandrem a pomerančem. Mám hodně rád pšeničné pivo, dřív jsem ho hodně vařil, a chci 
v tom pokračovat,” řekl Michalovič. Podle něj je o dolnobojanovické pivo tak velký zájem, že dokonce navýší výrobní kapacitu. Kromě chuti láká pivní gurmány možná i jméno pivovaru – Mazák. „Hledal jsem nějaký pěkný název, který by se k pivu hodil. Návrhů jsem měl víc, ale Mázak mi připadal jako ten správný. Navíc se na něj dají navázat slogany. Jako například – Společně se namažem,” pousmál se dolnobojanovický pivovarník. Jeho Mazák se čepuje jen v místní Horní hospodě.

Už víc než rok funguje minipivovar v Ratíškovicích Na Mlýně. Štamgasti tam tradičně zahánějí žízeň světlou a polotmavou dvanáctkou. „Ochutnal jsem všechny. Je to zase něco jiného než klasické pivo a stojí za ochutnání,” zhodnotil Pavel Ryba z Rohatce.

Pivo z moravských surovin

Od roku 2007 se vaří pivo také v Pivovaru Pod Kněží horou ve Bzenci. „Vaříme z moravských surovin, a to polotmavá piva z ječmenného sladu, po většinu roku dvanáctistupňová. V létě vaříme také piva bylinková, vždy z přírodních surovin, a také piva pšeničná a žitná, v zimě pak silnější tmavá piva,” uvedl majitel bzeneckého pivovaru Radomil Paták s tím, že na Silvestra připravuje speciální sedmnáctistupňové pivo. Kněžihorské pivo obsahuje vysoký podíl živých kvasinek z původního hlavního kvašení, vitamíny, minerály a stopové prvky. „Navíc není ochuzeno filtrováním, není ani pasterizované či konzervované a neobsahuje ani přídavek podílu rozkvašené mladiny,” uvedl bzenecký sládek.

O výčepu bzeneckého piva ale neuvažuje. „Většina hostinských má smlouvy s velkými pivovary, aby nečepovali jiné pivo,” vysvětlil Paták. Ten se konkurence dalších minipivovarů nebojí. „Vždycky zůstaneme jen regionální záležitostí. Strach z produkce malých pivovarů mají hlavně koncerny. Na naši konkurenci by si měly zvyknout,” myslí si.

První minipivovar po sametové revoluci otevřel v hodonínském okrese už v roce 1994. V současnosti U Kunce točí světlé, černé, zázvorové 
a malinové pivo. „Naše pivo lidem chutná a chodí jich k nám stále stejně hodně,” uvedla číšnice v hodonínském Minipivovaru Kunc. Ten chystá pro své zákazníky na vánoční období opět silnější vícestupňové pivo.