„Chceme cestujícím nabídnout pohodlnou, snadnou a zároveň cenově dostupnou přepravu na pražské letiště, která v tuto chvíli dle našeho názoru v hlavním městě chybí," říká mluvčí Leo Express Kateřina Veitová.

Leo Express tak rozšiřuje své služby zaměřující se na „poslední míli cesty", která zákazníkům pomáhá vyřešit dopravu do finálního místa jejich cesty a naopak.

Součástí služby je i možnost nechat se vyzvednout na konkrétní adrese podle přání cestujících, pokud se budou nacházet v určené oblasti centra hlavního města. Ta zahrnuje například oblast Karlova náměstí, Náměstí Míru nebo Žižkovské televizní věže.

Společnost myslí také na své cestující, kteří do Prahy dorazí černozlatými vlaky a pokračují na letiště. Minibusy je vyzvednou na vyhrazeném stání jen 50 metrů od vlakového nástupiště 1B, kam vlaky společnosti přijíždějí.

Odjezdové časy minibusů jsou nastaveny tak, aby navazovaly na příjezdy vlaků a cestující stihli pohodlně přestoupit. Stejně je jízdní řád sestaven i pro příjezdy na vlakové nádraží ve směru z letiště. Současně Leo Express plánuje své služby nabídnout dalším cestujícím, kteří nechtějí využívat MHD anebo vynakládat vyšší částky za služby taxi.

„Cestující mohou snadno zakoupit jízdenky pro odvoz na letiště online, na palubách vlaků a autobusů nebo na kterékoli z našich pokladen nebo v síti provizních prodejců," doplňuje Kateřina Veitová.

První zákazníky přepraví Leo Express minibusy na letiště 17. července, jízdenky jsou v prodeji již nyní. Jednotná cena pro cestující, kteří si zakoupí jízdenku bez dodatečné služby vyzvednutí z adresy, bude 89 korun. Pro cestující, kteří se nechají vyzvednout na adrese, bude cena jízdenky 199 korun.

Mapu stanovišť najdete v galerii.