Některé výrobce obuvi museli organizátoři dokonce odmítnout. Zvýšený zájem chtějí vyřešit do srpnového veletrhu.

Vargová zmínila i další dva trendy, které svědčí o zájmu v Brně vystavovat. "Vracejí se někteří renomovaní výrobci, kteří tu tři čtyři roky nebyli. Druhým trendem je zvětšování výstavních ploch. Například firma Beck International z Mělníka, která zastupuje řadu německých značek, měla loni dvacetimetrový stánek, letos bude mít třikrát větší," poznamenala Vargová.

Pozitivní trendy vycházejí z dobrých výsledků tohoto průmyslového odvětví. Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu uvádí, že tržby loni rostly o 8,4 procenta. Obuvníci ještě výsledky nemají, ale předpokládají, že budou obdobné jako v roce 2013. Zakázek by mohli výrobci mít i více, ale potýkají se s nedostatkem kvalifikované pracovní síly.

Organizátoři taky vyšli vstříc vystavovatelům a po třech letech změnili výstavní dny. Místo v neděli začnou už v sobotu. "V neděli někteří výrobci nedokázali ani se všemi klienty mluvit, což se teď rozmělní do dvou dnů. Výrobci tak budou moct obsloužit všechny obchodníky. Zároveň si slibujeme, že v pondělí přijde více lidí, než chodívalo v úterý, kdy už pavilony vypadaly prázdně," řekla Vargová.