„Dodávky autoskel do takových vozů jsou i pro nás vždy trochu výjimečné. Auta jsou opravdu nádherná a prodávají se prakticky po celém světě. To, že v nich je část vyrobená zde v Chudeřicích na Teplicku, je pro nás skvělý pocit,“ říká generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.

Zakladatel Tesly Elon Musk
Teslu nově povede Robyn Denholmová. Musk musel alespoň na tři roky odstoupit

Do nových modelů koncernu Mercedes-Benz dodá chudeřická AGC Automotive Czech až několik stovek tisíc autoskel ročně. „Cesta našich skel do těchto automobilů je vždy relativně dlouhá. Začíná konzultacemi s automobilkou, pokračuje u nás vývojem a testovací výrobou. Až poté je možné najet na sériovou výrobu v tisících nebo desítkách tisíc autoskel,“ vysvětluje Steklý.

Mercedes-AMG GT X290

Chudeřická autoskla je možné najít i v Mercedesu-AMG GT X290, který byl jednou z hvězd letošního autosalonu v Ženevě. „Vzhledem k tomu, že se jedná o reprezentativní model, se kterým chce automobilka uspět, jsou zde nadstandardní nároky na kvalitu dodávaných dílů,“ upozorňuje ředitel vývoje AGC Automotive Czech Marek John.

AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro důležité modely mnoha evropských značek. V nedávné minulosti šlo například o evropská auta roku Volvo XC60 a Peugeot 3008, pro první hybridní Porsche Spyder 918 nebo pro legendární vozy Mini Cooper.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává přes 2400 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky. 

Ilustrační snímek tankování na čerpací stanici MOL 1. června v Praze.
Nafta je stále dražší a dražší, zatímco benzin zlevňuje