Zatímco vloni nabízelo speciální mok jen devět šumavských podniků, letos ho již pivaři najdou ve dvaadvaceti provozovnách.

„Jarní akcí Zelená pro Šumavu chceme nejen s místními obyvateli oslavit to, že se nám daří rehabilitovat Šumavu. Šumava je od loňska o něco zdravější. Není to důvod k velkým oslavám, ale pokračování v započaté práci. Těšíme na setkání s místními, určitě si s námi zelené pivo dají i turisté,“ říká Jiří Mánek, náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava, která letos spoluorganizuje akci již podruhé v řadě.

Třináctistupňové Zelené pivo s obsahem alkoholu 5,8 % uvařil poprvé před sedmi lety vrchní sládek pivovaru Starobrno Petr Hauskrecht se svými spolupracovníky. „Jeho nejdůležitější složkou je bylinný výluh, díky kterému se Zelené pivo proslavilo nezvyklou barvou a neopakovatelnou chutí. Jeho tajemné složení zná jen několik málo nejpovolanějších lidí – a Petr Hauskrecht recepturu podle vlastních slov střeží jako „oko v hlavě“,“ uvedla mluvčí společnosti Heineken ČR Kateřina Beute.

Zelené pivo si můžete na Zelený čtvrtek dát ve vybraných restauracích například v Horské Kvildě, Kašperských Horách, Modravě, Prášilech či Rejštejně. Pokud se tam při popíjení i vyfotografujete, můžete se navíc zúčastnit fotografické soutěže, kterou vypsal Národní park Šumava. Vítěz získá nocleh pro dva zdarma na Březnické hájence.