Například loni byl v porovnáním se stejným obdobím roku 2020 nárůst o více než 41 procent. „Snižování alkoholu v pivu je jednoznačně velkým světovým trendem. Obliba nealkoholických piv totiž nenahrává pouze zdravému životnímu stylu, ale stává se vhodným nástrojem při práci, řízení auta i při sportu,“ uvedla pivní sommeliérka Marcela Titzlová.

V létě tak budou velké české pivovary do světa vypouštět piva s příchutí citrónu, brusinky či červených hroznů. Doplní je i méně tradiční  příchutě hrušky či okurky.

Čepování piva. Ilustrační snímek
Pivovary prosí vládu o daňové úlevy. Zdražováním nechtějí naštvat štamgasty

Pivovary však nezapomínají ani tradiční alkoholické ležáky a hořká piva. „Hořká piva jsou oblíbená a hořkost v pivě je pro naše konzumenty důležitá. Klíčová je ale celkově vyvážená chuť. Pivo musí být dobře prokvašené, mít příjemnou vůni, plnost a říz,“ uvedla výkonná ředitelka ČSPS Marina Ferencová.

Na léto se chystají i minipivovary. I ty budou cílit nejen na různorodé chuťové smysly konzumentů, ale také na nízkoalkoholická piva pro cyklisty. „Kromě stabilní nabídky budou minipivovary v létě nabízet i sezónní piva spíše na žízeň. Budou to piva výčepní od osmičky po desítku. Nutno dodat, že se nám, sice zatím zřídka, ale jistě objevují i piva velmi slabá takzvané stolní,“ řekl k nadcházejícím teplým měsícům prezident Českomoravského svazu minipivovarů Michal Voldřich.