Pojišťovna Allianz vyvrátila i druhou rozšířenou představu. Nejčastěji totiž vloni vyplácela pojistná plnění za důsledky nikoli agresivní jízdy, nýbrž nedodržování bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení.

Do její evidence se dostalo více než sto tisíc dopravních nehod. „Přes padesát jedna procent nehod na silnicích za loňský rok je spojených s Pražáky. Často však bourají i klienti ze Středočeského a Jihomoravského kraje. Naopak nejméně nahlášených událostí přišlo z Pardubického a Libereckého kraje,” komentovala data analytička pojišťovny Martina Červenková.

Nejlepší řidiči? Ti z podhůří

„Pokud zohledníme bonus, věk a ujeté kilometry, dokážeme zacílit na nejméně rizikovou skupinu řidičů. Zjednodušeně řečeno, rozhoduje hlavně to, jak řidič jezdí a kolik toho dané vozidlo najede,“ říká metodik pojištění majetku a vozidel pojišťovny Allianz Josef Šrut. Podle statistik za uplynulý rok se k těm spolehlivějším řadí šoféři z Vysočiny a Královéhradeckého kraje. Většina českých motoristů přitom za rok najezdí méně než 15 tisíc kilometrů.