Podle Urbánka je nejlepším spořením spořící účet. "Inflace je dnes nízká a sazby na spořících účtech jsou vyšší," uvedl Urbánek s tím, že doporučuje si udělat srovnání. "Rozdíly v podmínkách jsou velké," dodal.

Na dotaz, zda je lepší financovat koupi bytu z hypotéky či úvěrem ze stavebního spoření, Urbánek odpověděl, že o výhodnosti řešení rozhoduje více faktorů. "Není možné takto na dálku přesně rozhodnout, jakou variantu vybrat," dodal s tím, že on se při realizaci úvěru v hodnotě kolem milionu korun přiklání k hypotečnímu úvěru. "Stavební spořitelny neustále mění podmínky a klienty mají v současné době spíše jako rukojmí, než že by si jich vážily," upřesnil. "Tak i tak doporučuji pečlivě zvážit následující parametry: výše vlastních zdrojů, délka úvěru, výše splátky vzhledem k výdajům v domácnosti, případné rizika spojená s příjmem, neočekávané/očekávané navýšení výdajů (dítě)… Důležité budou samozřejmě celkové náklady spojené s úvěrem, flexibilita a bezpečnost celého řešení," odvětil.

Řeč byla i o povinném ručení či o havarijním pojištění pro vůz roku 2003. "Cenu za pojistku nelze takto jednoduše určit. Je k tomu potřeba více parametrů," odpověděl Urbánek na dotaz čtenáře, na kolik jej vyjde povinné ručení. "Havarijní pojištění u takto starého vozu spíše nedoporučuji," dodal.

A došlo i na úrazy. "Mám dost živého pětiletého syna. Jáchym pořád někde běhá a leze. Občas také spadne. Už měl zlomenou ruku a otřes mozku. Přemýšlím, že bych ho pojistila," ptala se čtenářka. "Pokud si přejete pojistit dítě, tak doporučuji zejména úrazové pojištění trvalých následků, denního odškodného. V případě komplexnějšího pojištění lze přidat vážné nemoci a trvalou invaliditu. Pojištění pro děti dnes nabízí každá pojišťovna," uvedl Urbánek s tím, že především doporučuje přes pojistku nespořit. 

A co dělat, pokud máte půjčeno a přijdete o práci a máte problém se splácením? "Svoji situaci konzultujte s bankou a společně hledejte řešení," odvětil Urbánek.

Celý on-line rozhovor najdete ZDE.