Vyplynulo z něj, že dostatek vhodných uchazečů nemůže najít celých 36 procent českých firem.

„Řemeslníci, kteří firmám nejvíce scházejí, jsou ale nedostatkoví i ve většině ostatních zemí světa,“ upozornil manažer agentury Jiří Halbrštát. Výsledky průzkumu potvrzují i údaje, které v pondělí zveřejnil Úřad práce. Podle nich zaměstnavatelé v srpnu nabízeli více než 313 tisíc volných pracovních míst.

CHYBNÉ ŠKOLSTVÍ

„Největší zájem měly firmy o dělníky v oblasti výstavby budov, řidiče nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel, obsluhu vysokozdvižných vozíků a skladníky, svářeče, řezače plamenem,“ uvedla mluvčí  úřadu Kateřina Beránková. Z dlouhodobého hlediska je pak poptávka po technických profesích napříč obory.

Podle ředitelky společnosti ManpowerGroup Jaroslavy Rezlerové je na údajích vidět, že bude mít pracovní trh v budoucnu velké problémy. „Školství přestalo produkovat specialisty,“ míní.

Pro zaměstnance je ale současná situace výhodná. Mohou si totiž diktovat podmínky, a to nejenom v oblasti mezd, ale i benefitů typu delší dovolené.

A podle průzkumu by se to nemělo změnit minimálně v následujícím roce. Firmy totiž hledají pracovníky stále intenzivněji. Třeba z velkých firem se chystá nabírat více než třetina, propouštění plánuje pět procent. Středních podniků bude nabírat lidi 17 procent.

Kde chybějí lidi

Největší nedostatek zaměstnanců pociťují firmy u následujících profesí: 

1. řemeslníci (elektrikáři, svářeči, mechanici)
2. řidiči (kamionů, dodávek i autobusů)
3. inženýři (strojní či chemičtí, elektroinženýři) 
4. technici (kontroloři kvality, techničtí zaměstnanci)
5. IT (programátoři, administrátoři sítí, technická podpora)