„Zhruba polovinu nejlépe hodnocených firem v rámci žebříčku TOP 100 CZECH Stability Award za rok 2017 tvoří společnosti ze zpracovatelského průmyslu," říká ředitel Bisnode pro Českou republiku a Slovensko Jiří Skopový. Podle něj je důvodem posílení stability těchto firem silná tuzemská ekonomika.

Podle registrovaného sídla mají největší zastoupení firmy z Prahy (20 procent) a Středočeského kraje (19 procent).

„Na nejvyšší hodnocení Czech Stability Award na stupni AAA aktuálně dosáhne necelé procento podnikatelských subjektů – jedná se o skutečnou elitu mezi tuzemskými firmami," říká Skopový.

V předchozích sedmi letech byly oceněny společnosti Asseco Central Europe, Jan Becher – Karlovarská Becherovka, Veba textilní závody, Impromat INT, Seznam.cz, Deza a Metrostav.

Ratingový model Bisnode poskytuje nezávislý pohled na současný stav firem, jejich finanční situaci, a to včetně odhadu rizika úpadku firmy v následujících dvanácti měsících.

„Certifikát Czech Stability Award, který vydává Bisnode ve spolupráci se Sdružením Czech TOP, je neprestižnější firemní ocenění v Česku. Pro držitele, kteří splní přísná kritéria hodnocení, přináší silný nástroj pro stvrzení podnikatelských úspěchů při jednání s obchodními partnery, investory, vlastníky či konkurencí i při náboru zaměstnanců. Zvyšuje tak důvěryhodnost a prestiž firmy na trhu," uzavřel Skopový.

Prvních deset nejstabilnějších firem podle žebříčku Czech TOP 100

close Bisnode, nejstabilnější firmy 2017. info Zdroj: Bisnode zoom_in