„I místa, kde zaznamenáváme nejvíce odpovědí na inzeráty s těmito regiony korespondují. Nejvíce totiž na inzeráty odpovídají lidé v Praze, Ostravě, Brně, Olomouci a Zlíně. Úplně nejnižší aktivitu uchazečů o práci pozorujeme v Prachaticích, Českém Krumlově, Domažlicích nebo v Semilech. Toto jsou jediné okresy, kde je na vypsané volné místo v průměru méně než jedna reakce," uvedl produktový manažer portálu Pavel Kolář.

Nejvíce odpovědí na vypsané volné místo naopak přichází zaměstnavatelům, kteří v Praze nabízí pozici v dopravě a logistice. Tam průměrný počet odpovědí na jeden vypsaný inzerát dosahuje čísla 60, doplnil Kolář.

Nejčastější nabídky

Zaměstnavatelé nejčastěji nabízí pozice v kategoriích obchodu, prodeje, nákupu, následují řemeslné a manuální práce a administrativa. Naopak nejméně nabídek volných míst je marketingu, odvětví vzdělávání a lidských zdrojů a v IT. Tato statistika ale může být zkreslena tím, že jde o odvětví , kde se zaměstnanci často shání přes agentury, které nechtějí uvádět jméno budoucího zaměstnavatele.

Mezi nejvíce žádaná odvětví mezi uchazeči patří administrativa, dále doprava a logistika a marketing a média. Nejméně uchazeči o práci reagují na nabídky v oborech IT, zdravotní a sociální péče a technické pozice. „I přes to, že zaměstnavatelé na serveru Volná místa příliš často neinzerují pozice v marketingu, jde o velice žádané pozice. Patří do první trojky, pokud bychom se na data dívali optikou počtu odpovědí na jeden zadaný inzerát pro celou republiku," uzavřel Kolář.