„Důvodem, proč jsem si vybral Glomex MS, je, že jde o středně velkou, rozvíjející se firmu obranného průmyslu, kde se mohu uplatnit jako manažer a postupně s ní odborně růst. Důležité pro mě je, že nepůsobí pouze na českém trhu, ale realizuje projekty v zahraničí. Mohu tedy uplatnit i své zkušenosti z vojenské diplomacie,“ uvedl Bečvář ke svému vstupu do společnosti.

Šedesátiletý Bečvář působil po celý svůj profesní život jako voják. Do výslužby odešel loni v létě, když ho ve funkci náčelníka generálního štábu vystřídal Aleš Opata. Nyní začíná novou kariéru manažera v soukromém sektoru. Jedná se o příklad běžné praxe v zemích NATO, kdy bývalé generály a vyšší důstojníky zaměstnávají významní hráči národního obranného průmyslu.

„Chtěl bych při této příležitosti poděkovat armádě za všechno, co mi během 45leté kariéry umožnila. Kdybych se dnes rozhodoval znovu, neměnil bych na své kariéře vůbec nic. Zároveň chci poděkovat majiteli Glomex MS za důvěru, kterou mi ustanovením do funkce prezidenta společnosti dal. Začíná pro mě nová zajímavá profesní kapitola, ve které mohu nadále pracovat ve prospěch bezpečnosti ČR i jejích spojenců," dodal Bečvář. 

Projekty pro české ozbrojené složky

Společnost Glomex Military Supplies je dodavatelem špičkových bezpečnostních technologií. Firma byla založena v roce 2008 a je součástí investiční skupiny Glomex Invest. Podle informací ČTK tvoří dvě třetiny jejích tržeb projekty pro české ozbrojené složky, aktivní je také na trzích střední a východní Evropy.