„V roce 2007 činil zisk z hlavní činnosti 56 628 600 a zisk z ekonomické činnosti byl 27 432 320 korun. Za rok 2008 očekáváme obdobný ekonomický výsledek,“ řekla Deníku tisková mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Eva Jurinová.

Dobře si vedla i Ústřední vojenská nemocnice, která za loňský rok vykázala zisk ve výši milionu korun.

Plusová čísla oproti předchozím rokům má i Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. „Přistoupili jsme k transformaci jednotlivých zdravotnických středisek. Snažili jsme se ušetřit jak na lécích, tak na zdravotnických materiálech,“ vysvětluje tisková mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Jelínková.
Polepšila si i Fakultní nemocnice Na Bulovce. „Za loňský rok máme kladný hospodářský výsledek. Nemocnice je v plusu 214 tisíc korun,“ sdělil mluvčí Fakultní nemocnice Na Bulovce Petr Mach.

Hospodářský výsledek naopak Deníku nesdělila Nemocnice Na Františku a Všeobecná fakultní nemocnice.

Miliardu přidá magistrát

Víc než miliardu chce do zdravotnictví investovat v letošním roce i pražský magistrát. Velkých změn se dočká například Fakultní nemocnice Na Bulovce, která dostane od magistrátu na realizaci stavebních úprav 64 milionů korun. Novou podobu získá centrální vstup do nemocnice, lékárna nebo laboratoře.

„Jsem velmi rád, že se Bulovce podaří za tyto přidělené finanční prostředky realizovat projekty, které má již hotovy, ale scházely na ně finanční prostředky,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Milan Pešák (ODS). Podle jeho slov se magistrát rozhodl rovněž o dvě třetiny navýšit granty do zdravotnických zařízení. Patnáct milionů by měla dostat i záchranná služba na stavební přípravy budovy, která bude zanedlouho stát v Praze 6.

„V současné době sídlí dispečink záchranné služby v Korunní ulici spolu s policií. Prostory jsou ale nedostatečné. Budova v Praze 6 by se měla stát důstojným sídlem celého integrovaného systému,“ dodává Pešák. Podpořit ale chtějí radní i výstabu nového hospicu, který by měl nahradit stávající budovu jeslí v Malovické ulici. Hospic by měl sloužit třem desítkám klientů.