Firmy, které se v budoucnu dostanou do problémů, budou moci nechat své zaměstnance částečně či úplně doma za nižší mzdu, na kterou jim přispěje stát.

Počítá s tím zavedení takzvaného kurzarbeitu, jehož podrobnosti nyní finalizuje ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).

Hlavně nepropouštět

Princip kurzarbeitu se osvědčil hlavně v Německu při nedávné hospodářské krizi. Vláda kancléřky Angely Merkelové uvolnila několik miliard euro na dotace platů pro podniky, které neměly odbyt. Firmy tak nemusely propouštět zkušené zaměstnance kvůli odbytovým problémům. Po odeznění problémů pak firmy lidi opět zaměstnaly na plný výkon. „Uvědomili jsme si, že nemůžeme nechat zpřetrhat vazby mezi zaměstnanci a zaměstnavateli v ekonomicky obtížném období,“ vysvětlila kancléřka.

Přestože výsledná podoba kurzarbeitu v ČR zatím není známa, některé podrobnosti se už dostávají na povrch.

Předně jde o to, že firmy by své zaměstnance nemohly poslat na kurzarbeit kdykoliv, ale jen za krizové situace. K tomu bude potřeba ještě vymyslet jasnou definici například, jak bude muset poklesnout výroba, aby šlo kurzarbeit použít.

Náklady si rozdělí

Druhou věcí je pak poměr, jakým by firmy a stát přispívaly na plat člověka ve zkráceném zaměstnání. Podle informací, které přinesla agentura ČTK, je zatím nejpravděpodobnější, že si náklady na mzdy v kurzarbeitu rozdělí stát a podniky napůl.

Navržené řešení počítá s využitím paragrafu 209 zákoníku práce. Ten stanoví, že zaměstnavatel může až po dobu jednoho roku v případě dočasného omezení výrobků nebo poptávky po službách poskytovat náhradu mzdy. Ta musí činit nejméně 60 procent průměrného výdělku. „Následně požádá krajskou pobočku Úřadu práce ČR o poskytnutí příspěvku na mzdu v době uplatňování částečné nezaměstnanosti,“ píše v návrhu, který by už ve čtvrtek měla vláda projednat s podniky a odboráři. „Zatím se přitom zdá, že jak zaměstnavaté, tak odbory budou se zavedením kurzarbeitu souhlasit. Letmo jsem materiál prošel a zdálo se mi, že nemá zásadní chybu,“ řekl hlavní právník odborářské centrály Vít Samek.

„V zásadě s tím souhlasíme,“ reagovala ředitelka zaměstnavatelské sekce Svazu průmyslu a dopravy Jitka Hejduková.

Například šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil už dříve uvedl, že držet pracovníka doma na kurzarbeitu je ve výsledku dvakrát levnější, než kdyby byl propuštěn a stát mu platil dávky v nezaměstnanosti. V praxi možná kurzarbeit použijí firmy už brzo. Podle nedávného průzkumu svazu průmyslu čekají podniky stagnaci zakázek, to se odrazí i na počtu pracovních míst.

JAN KLIČKA + ČTK