Incident se odehrál na začátku října v obchodním domě IKEA ve Štrasburku. Mladá žena jménem Emília nakupovala spolu se svým otcem. Vybrala si čtyři skleněné dózy s víky. Neuvědomila si však, že víko není součástí nádob a musí se platit zvlášť. U východu je odchytila ochranka s tím, že víčka zapomněli naskenovat. 

Oba lidé uznali svou chybu a Emilíin otec navrhl, že rozdíl v ceně doplatí. Nejprve to řešil s ochrankou, ta však byla přesvědčena, dvojice se víčka chystala ukrást. Zavolala proto ředitele. Situace se nakonec vyhrotila tak, že šéf pobočky nakonec dvojici obvinil z krádeže a zavolal policii, ta přijela dvěma auty a každého zvlášť odvedla na stanici. Důvod zatčení poté uvedla jako organizovanou krádež v obchodě. 

Otec a dcera byli poté umístěni do samostatných cel. Policisté jim poté oznámili, že budou ve vazbě po dobu 24 hodin. Následně jim odebrali vzorky dna a vyfotografovali je. Podle serveru Stopru.com měli však štěstí na policejního komisaře, který usoudil, že jde o absurdní situaci a dvojici o pár hodin později propustil. 

Síla sociálních sítí

Žena se svým zážitkem poté podělila na sociálních sítích. „Nejdříve jsem měla trochu strach a styděla jsem se, ale přesvědčilo mě moje okolí, které bylo z celé události šokované,“ uvedla Émilie. Její tweet poté sdílely nebo „lajkovaly“ desítky tisíc lidí.

IKEA pak na twitteru uvedla, že incidentu lituje a vždy dává přednost dialogu. Dvojici se omluvila.