Banka tvrdila, že její systém dokáže odhalit a zastavit „agresivní" obchodníky. Podle newyorského generálního prokurátora Erica Schneidermana je však tato služba „v podstatě podvod".

„Barclays nikdy nezabránila žádnému obchodníkovi působit v jejím ‚dark poolu', bez ohledu na to, jak bylo jeho chování dravé a agresivní," prohlásil podle agentury AP Schneiderman. Banka podle prokuratury dokonce poskytovala citlivé informace firmám zabývajícím se vysokofrekvenčními obchody, aby podpořila jejich aktivitu ve svém systému. Tyto firmy využívají sofistikovaný software, aby se rychle dostaly k obchodním informacím, a díky tomu dokážou generovat relativně vysoké zisků i při malých cenových výkyvech.

V systémech ‚dark pool' bývají účastníci anonymní a obchodní informace jsou utajovány až do dokončení transakce. „Barclays rozšiřovala svůj ‚dark pool' tím, že tvrdila investorům, že vstupují do bezpečných vod," uvedl Schneiderman. „Podle žaloby byl tento ‚dark pool' plný predátorů, kteří do něj vstoupili na pozvání Barclays," dodal.

Mluvčí společnosti Barclays uvedl, že banka s prokuraturou spolupracuje. „Bereme tato obvinění velmi vážně. Integrita trhu je pro Barclays nejvyšší prioritou," dodal.