Lauda pro deník Kurier uvedl, že spolupracuje s německou leteckou společností Condor na nabídce v hodnotě přibližně 100 milionů eur (2,6 miliardy korun).

Rozhlasové stanici ORF pak dále upřesnil: "Záleží na tom, jak budou definovány konkrétní podmínky, ale cena je nyní opravdu na 100 milionech eur," uvedl.

Součástí Air Berlin je i rakouská polo-nízkonákladová letecká společnost Niki, kterou Lauda založil v roce 2003 jako Fly Niki. O sedm let později se dostala pod křídla Air Berlin.

Peter Fankhauser, generální ředitel společnosti Thomas Cook, která vlastní aerolinky Condor, situaci odmítl komentovat. Firma již předtím uvedla, že chce v tomto případě hrát aktivní roli. 

Dva zdroje blízké společnosti Condor pro server deníku New York Times však uvedly, že trojice zúčastněných zatím nepředložila žádnou společnou nabídku. Lauda a Condor budou také čelit konkurenci největší německé letecké společnosti Lufthansa.

Zájem projevil také německý investor Hans Rudolf Wöhrl, který chce převzít celou společnost a nabídl 500 miliónů eur (13 miliard korun).

Air Berlin jsou druhé největší německé aerolinky. Jejich bankrot vyhlášený v srpnu vzbudil zájem řady společností. Ve hře je jejich 140 letadel a cenná příletová a odletová stání. Uchazeči o Air Berlin musí předložit nabídky do pátku, rozhodnuto bude o šest dní později. Agentura Reuters poznamenává, že společnost bude zřejmě rozdělena mezi několik z nich.

Jednání komplikuje také vzpoura pilotů, která v tomto týdnu přerušila většinu letů společnosti Air Berlin. Ti se prohlásili za nemocné a odmítli přijít do práce. Deník Bild oznámil, že se tak stalo v důsledku sporů s vedením firmy. To s nimi totiž v pondělí přerušilo jednání ohledně jejich budoucího působení poté, co společnost převezme nový majitel.