Lauda pro deník Kurier uvedl, že spolupracuje s německou leteckou společností Condor na nabídce v hodnotě přibližně 100 milionů eur (2,6 miliardy korun).

Rozhlasové stanici ORF pak dále upřesnil: "Záleží na tom, jak budou definovány konkrétní podmínky, ale cena je nyní opravdu na 100 milionech eur," uvedl.

Součástí Air Berlin je i rakouská polo-nízkonákladová letecká společnost Niki, kterou Lauda založil v roce 2003 jako Fly Niki. O sedm let později se dostala pod křídla Air Berlin.

Air Berlin zrušil většinu letů
Aerolinky Air Berlin zrušily kolem 70 letů. Kvůli vzpouře pilotů

Peter Fankhauser, generální ředitel společnosti Thomas Cook, která vlastní aerolinky Condor, situaci odmítl komentovat. Firma již předtím uvedla, že chce v tomto případě hrát aktivní roli. 

Dva zdroje blízké společnosti Condor pro server deníku New York Times však uvedly, že trojice zúčastněných zatím nepředložila žádnou společnou nabídku. Lauda a Condor budou také čelit konkurenci největší německé letecké společnosti Lufthansa.

Letadlo společnosti Air Berlin
Ryanairu se nelíbí, že Air Berlin dostal úvěr od vlády. Je to komplot, zlobí se

Zájem projevil také německý investor Hans Rudolf Wöhrl, který chce převzít celou společnost a nabídl 500 miliónů eur (13 miliard korun).

Air Berlin jsou druhé největší německé aerolinky. Jejich bankrot vyhlášený v srpnu vzbudil zájem řady společností. Ve hře je jejich 140 letadel a cenná příletová a odletová stání. Uchazeči o Air Berlin musí předložit nabídky do pátku, rozhodnuto bude o šest dní později. Agentura Reuters poznamenává, že společnost bude zřejmě rozdělena mezi několik z nich.

Jednání komplikuje také vzpoura pilotů, která v tomto týdnu přerušila většinu letů společnosti Air Berlin. Ti se prohlásili za nemocné a odmítli přijít do práce. Deník Bild oznámil, že se tak stalo v důsledku sporů s vedením firmy. To s nimi totiž v pondělí přerušilo jednání ohledně jejich budoucího působení poté, co společnost převezme nový majitel.

Airbus A350 WB
Airbus použil poprvé v sériové výrobě 3D tištěnou součástku