Oba vozy se liší svým pohonem. Zatímco tahač Semi od Tesly, který byl představený loni v listopadu, bude ščistě elektrický, Nikola One je hybrid poháněný kombinací vodíku a elektřiny.

Podle Nikola Motor však Tesla okopírovala podobu předních blatníků, oken, dveří a dalších aerodynamických prvků.

Oficiální ilustrace Tesly pick-up zveřejněná během představení tahače Tesla Semi.
Tesla už slibuje další auto. Dorazit má také pick-up

Firma, která byla založena teprve před čtyřmi lety, uvedla, že poté, co si povšimla podobnosti designových prvků u obou vozů, vyzvala Teslu, aby s představením Semi počkala, než se nejasnosti vyjasní. Protože se však nedočkala odpovědi, obrátila se na soud.

Nikola Motor tvrdí, že podobnosti obou vozů vyvolaly na trhu zmatek a poškodily jeho schopnost přilákat partnery a investory. Svou újmu za porušení patentů pak v soudních dokumentech vyčísluje na více než dvě miliardy dolarů (42,4 miliardy korun). „Je zcela zřejmé, že tento soudní proces nemá žádnou hodnotu,“ odmítla požadavky mluvčí společnosti Tesla v emailu agentuře Bloomberg.

Zdroj: Youtube

Nikola Motor má v současnosti rezervace na Nikola One v hodnotě 6,3 miliardy dolarů. Jeho výroba by měla začít v roce 2020. Tesla plánuje začít výrobu elektrického tahače Semi příští rok.

Ilustrační foto
Kolonizace Marsu? Elon Musk chce testovat rakety už příští rok