Dominantní poštovní společnost v Nizozemsku příští rok ztratí v zemi monopolní postavení pro veškeré poštovní služby. Firma by ráda snížila počet zaměstnanců prostřednictvím přirozeného úbytku nebo za pomoci nalezení jiné práce pro zaměstnance, nevylučuje však ani propouštění.

Kromě snížení počtu zaměstnanců chce firma dojednat i změny pracovních podmínek pro zaměstnance. Až do ukončení restrukturalizace chce zmrazit mzdy a přijmout další opatření, která mají změnit další výhody pro zaměstnance tak, aby více odpovídali běžné situaci v zemi. Patří mezi ně třeba příspěvky na penzijní pojištění.

TNT Post zpracuje denně v Nizozemsku 16 milionů poštovních zásilek a prostřednictvím akvizic se snaží expandovat do Evropy a Asie. Tržby poštovní divize loni činily 4,065 miliardy eur. TNT v prosinci oznámila, že chce snížit do roku 2015 náklady v poštovní divizi o 300 milionů eur. Firma neupřesnila, jaké budou náklady na zavedení úsporných opatření. Pouze uvedla, že bez změn pracovních podmínek by muselo firmu v období let 2007 až 2010 opustit až 11.000 zaměstnanců, napsaly agentury AP a Reuters.

TNT Post operuje i na českém trhu. Dosud se zaměřovala na roznášení letáků, kde jí patří první místo na trhu. Její doručovatelé však mají začít konkurovat i tradičním listonošům České pošty. V současnosti má TNT Post v tuzemsku 13 distribučních center a devět center na Slovensku.