„Bereme to jako velký úspěch, že v norské armádě mají zájem o čistě český výrobek sušeného masa. Naše jerky je vyráběno z velmi kvalitních kusů masa a nepřidáváme do něj žádná barviva ani konzervanty. Právě proto si nás norská armáda vybrala, abychom jí dodávali výrobek, díky kterému budou mít vojáci zajištěný přísun energie,“ řekl k zakázce David Novák, jednatel a zakladatel společnosti.

„Armáda klade veliký důraz na kvalitu a bezchybnost produktu, dbáme tedy na to, aby vše probíhalo bezchybně, je to naše vizitka v rámci dalších referencí. Se zakázkou nám velice pomohl náš český partner, bez kterého bychom se k takovému kontraktu jen tak nedostali,“ dodal.

Společnost Fine Gusto Nature plánuje norské armádě dodávat vyšší desítky tisíc balíčků ročně. Armáda si od společnosti nechává dodávat hovězí snack bar, slisovanou masovou tyčinku, která obsahuje pouze vysušené hovězí maso a trochu soli.

„Snažíme se jednat i s dalšími evropskými armádami. Věříme, že právě tento výrobek je pro vojáky velmi vhodný. Například sušené maso v kombinaci se sušeným ovocem a případně semínky má vysokou energetickou hodnotu a ideální poměr bílkovin a sacharidů, což vojáci ocení především v době, kdy musejí podávat vysoké výkony v průběhu delšího časového úseku,“ doplnil druhý jednatel a zakladatel společnosti Pavel Doležal.

Společnost Fine Gusto Nature, která byla založená v roce 2014, je v současnosti největším výrobcem sušeného masa v České republice. Dnes vyrábí více než 15 druhů výrobků se sušeným masem a v nejbližší době plánuje uvést na trh další novinky.