Online reportáž

Co je koronavirus?Zdroj: DeníkJak je to s dopravou do ciziny?
Od soboty mohou lidé cestovat za hranice pouze osobními automobily (do 9 míst včetně), přeshraniční osobní autobusová, vlaková nebo lodní doprava se pozastavuje.

Týká se to i Slovenska či Německa?
Ano, i tam se smí jen individuálně, autem. „Poslední vlakové a autobusové spoje do většiny zemí pojedou v pátek 13. 3. tak, aby se ještě před půlnocí vrátily zpět do České republiky. Vlakové a autobusové spoje mezi Českou a Slovenskou republikou pojedou naposledy v neděli 15. 3. 2020,“ říká například mluvčí RegioJet Aleš Ondrůj.

Koronavirus v Česku. Odpovědi na nejčastější otázky.
PŘEHLEDNĚ: Otázky a odpovědi ke koronaviru. Co se v Česku smí a co je zakázané

Mohu se vůbec vrátit do Česka z ciziny?
Ano. Vláda umožňuje návrat vozidel nad 9 osob občanům České republiky, kteří míří zpět do České republiky. Obdobně se cizincům umožní opuštění území České republiky.

Létají nějaká letadla?
Ano, letecká doprava běží funguje. Některé aerolinky ale ruší spoje kvůli nezájmu. A stejně tak některé země (např.Slovensko – Bratislava) zavírají preventivně svá letiště. Je dobré sledovat weby leteckých společností a web letiště Praha. (www.prg.aero). Nadále platí zákaz letů do severní Itálie. Zrušeny byly i lety do Číny a Jižní Korey.  

Pracovník zdravotnické záchranné služby v ochranném obleku, který jezdí k odběrům vzorků pro potvrzení nákazy novým typem koronaviru.
Nakažených koronavirem je v Česku 116. Taxikář z Prahy je ve vážném stavu

Může se létat kromě Prahy i z jiných českých letišť?
Ne. Odlétat a přilétat se bude jen do Prahy. Stát si tam lépe „ohlídá“ nakažené lidi. Letiště v Brně, Ostravě či Pardubicích lety s pasažéry odbavovat/přijímat nesmějí. Nákladní lety fungují bez omezení.     

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník