„Rekonstrukce linky R1 umožní další zvýšení výroby plochého skla pro automobilový průmysl, po němž poptávka neustále roste. Investice patří v současné době k jedné z největších v rámci skupiny AGC. Jsme hrdí na to, že se uskutečnila právě v České republice a konkrétně v Teplicích," řekl Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe. První sklo by měla linka vyrobit ve druhé polovině dubna. Její kapacita bude 500 tun skla denně.

Zrekonstruovaná linka, která je jednou ze tří v závodě v Řetenicích, bude jedním z nejmodernějších zařízení svého druhu ve sklářském odvětví. „Dojde ke snížení energetické náročnosti výroby skla a také k významnému snížení emisí oxidů uhlíku, dusíku, síry a prachových částic," dodal ředitel závodu v Řetenicích Jiří Jangl. Investici do úsporných technologií podpořila také Evropská unie z fondů LIFE+ a SILC. Dotace například umožnila instalovat zařízení na využití zbytkového tepla pro ohřev plynů pro vytápění sklářské vany.

AGC Group investovala v Česku do svých závodů na výrobu skla už více než 20 miliard korun. V současné době probíhá například také rozšíření závodu AGC Automotive v Chudeřicích u Bíliny za více než 100 milionů korun.

AGC Group u nás vlastní vedle závodu v Řetenicích a Chudeřicích další čtyři výrobní závody.