Jeden z nich pochází od architektů z brněnského studia Kuba a Pilař. „Zóna je vstupní prostor do celého území. Jako hlavní objekt jsme navrhli víceúčelovou halu, která má vyrůst naproti koupališti v Zábrdovicích, jež navrhoval Bohuslav Fuchs. Hala má sloužit nejen pro sport, ale i k pořádání společenských událostí. Vedle ní navrhujeme také hotel,“ popsal za studio Tomáš Pilař.

Využít areálu koupaliště chce i brněnské architektonické studio TheBüro. Podle jejich plánu má navázat také na budovu určenou pro trávení volného času a dvoupatrové parkoviště. Třetí návrh dvou budov pochází od studia Arch.Design, které taktéž počítá se stavbou sportovní haly.

O dopravě, kultuře, sportu i sociálních tématech debatovalo deset kandidátů na brněnského primátora v pondělí večer v hotelu International.
Brno je město vědy i chaosu, tvrdí lídři. Říha: Nic pozitivního na Brně nevidím

Vznik sálu či haly by přivítal i židenický starosta René Novotný. „Máme zájem o proměnu části u Vojenské nemocnice a zábrdovického koupaliště na volnočasový prostor. Líbila by se nám víceúčelová hala nebo třeba i nějaké náměstí. V Židenicích podobné místo pro setkávání lidí chybí,“ uvedl.

První zóna Nové Zbrojovky∙ Návrhy na první zónu v Nové Zbrojovce představila investorská společnost CPI Property Group dnes.
∙ O tom, která ze tří podob zvítězí, rozhodnou svým hlasováním i lidé.
∙ Současně mohou na webu Nové Zbrojovky podávat vlastní nápady na přeměnu areálu.


Pro nejlepší ze tří návrhů mohou lidé ode dneška celý měsíc hlasovat na webu Nové Zbrojovky. Prohlédnou si je také v Kanceláři architekta města. „Návrhy na jednotlivé zóny představíme lidem postupně. Naším cílem je získat názory Brňanů, které budou jedním z rozhodujících kritérií pro konečnou podobu areálu,“ uvedl ředitel investorské společnosti CPI Property Group Zdeněk Havelka.

O podobě areálu jednají zástupci firmy také s brněnskými radními. „Připravujeme kroky, které jsou nezbytné pro rozvoj projektu, jako je změna územního plánu. Její součástí je i příprava lepšího dopravního napojení areálu Nové Zbrojovky na zbytek města,“ přiblížil náměstek brněnského primátora Richard Mrázek.

Pro zapojení Brňanů do rozhodování o stavbě je i starosta Novotný. „Jsem přesvědčený, že díky obnově areálu získají obyvatelé z jeho okolí lepší prostředí odpovídající životu v moderním městě,“ řekl starosta.

Kromě hlasování o jednom ze tří návrhů mohou lidé pomocí elektronického formuláře na webu psát i vlastní nápady na jeho budoucí podobu. „V areálu by se mi líbil třeba taneční klub, kde hudba hraje ve sluchátkách a nikoho neruší, továrna na zpracování plastů nebo brněnský kemp,“ navrhla už dříve Lada Ruibarová.

Dvaadvacet hektarů velký areál bývalé Zbrojovky rozdělil investor do celkem šesti částí podle jejich využití. Vyrůst zde mají kancelářské prostory, byty i obchodní centrum.

Záběry z videa náborové kampaně Městské policie Brno.
Nouzi o zaměstnance řeší strážníci originálně. Klipem podle retro videoher